Adobe After Effects Kursu

Adobe After Effects Kursu

Adobe After Effects Kurslari ? Hareketli görüntüler ve görsel efektler için endüstri standardi. Düsüncelerinizi canlandirin. Adobe® After Effects®, cazip hareketli görüntüler ve mükemmel görsel efektleri etkin, hassas ve sonsuz çesitlilikle yaratmanizi saglar. Diger Adobe yazilimlariyla entegrasyondan, esnek 2 ve 3 boyutlu kompozitlemeden, yüzlerce efektten ve hazir animasyon ayarlarindan yararlanarak, film, video, DVD ve Macromedia Flash çalismalariniza yeni bir boyut kazandirin. Kisacasi Photoshopta uyguladiginiz effectsleri artik videolar üzerinde oynayacaksiniz..Ayrica izlediginiz dizilerdeki effectslerin hepsini ders olarak burada bulabilirsiniz

AFTER EFFECTS EGITIMINE KIMLER KATILABILIR?

Bu egitimimize dijital reklamcilik ve televizyon dünyasinda kendine yeni bir kariyer yaratmak isteyen herkes katilabilir.

AFTER EFFECTS EGITIM BASLIKLARI

Photoshop
Arayüz ve Çalisma Ortaminin Tanitimi
Efektler ve Hazir Ayarlar ile Temel Canlandirma
Tipografik Canlandirmalar
Vektör Katmanlar ile Canlandirma
Katman Efektleri ve Etkin Kullanimi
Çoklu Ortam Sunumu Hazirlamak
Katmanlari Canlandirmak
Maskeler ile Çalismak
Key’lemek (Fon Renginin Silinmesi)
After Effects arayüz anlatimi.

Arayüze giris yapilarak timeline ve layerlarin kullanimi anlatilacak ve kullanicilar proje olusturma ve dosyalarla çalismaya hazir hale geleceklerdir. After Effects programinda proje olusturma ve proje organizasyonu. After Effects kullanirken proje boyutu büyüdügünde ve dosya sayisi arttiginda genelde kullanicilar projelerde kaybolmaya baslarlar. Bu bölümde After Effects yaziliminin kendine özel bazi proje olusturma ve proje organizasyonuna imkan veren özellikleri anlatilacak ve kullanicilarin daha organize çalismalari ögretilecektir.

Basit kompozisyonlar hazirlama.

Basit kompozisyonlar hazirlanarak kullanicilarin daha kompleks projelere geçis süresinde kendilerini After Effects Programinda rahat hissetmeleri amaçlanmaktadir.

Basit animasyonlar hazirlama.

After Effects yaziliminin Timeline ve Fcurve pencereleri kullanilarak animasyonlar hazirlanacaktir.

3d programlarla etkilesimli çalisma.

3d programlarinda alinan dosyalarin farkli komposizyonlarla birlikte nasil kullanilacaginin anlatilacagi bu bölümde kullanicilar ayrica multipass layer kullanimini ögreneceklerdir.

Mask ve Rotoscope araçlarinin kullanimi.

Mask ve Rotoscope araçlari kullanilarak gerçek görüntülerle sonradan hazirlanmis olan bazi resimlerin birlestirilerek matte painting gibi görsel efektlerde kullanilmasi gösterilecektir.

Tracking ve stabilization.

Hareketli görüntülere elimizde bulunan layerlarin yerlestirilmesinin anlatilacagi bu bölümde, el kameralariyla çekilmis olan görüntülerde titreme sorununun stabilizasyon yöntemiyle giderilmesi incelenecektir.

Color Correction.

Farkli yazilimlardan gelen görüntüler ve materyallerin After Effects yaziliminda birlestirildiginde renk farkliliklarinin yazilimin color correction efektleri kullanilarak renk eslemelerinin ve renk düzenlemelerinin anlatilacagi bu bölümde kullanicilar dizilerde ve kliplerde sikça kullanilan renk oynamalarini hazirlayabilecek seviyeye geleceklerdir.

After Effects 3d özelliklerinin kullanimi.

After effects yaziliminin sundugu 3d özelliklerinin, isik, kamera, materyaller,gölgelendirmeler ve bunlarin 3d compositing uygulamalarinda nasil kullanilacaginin anlatilacagi kursun bu bölümünde kullanicilar hazirladiklari compositing projelerini bu sekilde bir üst seviyeye tasiyacaklardir.

Yesil perde çekimleri ve key'lemeleri.

Yesil perde çekimleri son zamanlarda artik siklikla kullanilmaya baslanan tekniklerdendir. Tvde seyrettigimiz bazi dizilerde ve reklamlarda bu teknigin dogru sekilde kullanilmayip sirittigi farkedilmektedir. Kursun bu bölümünde yesil perde görüntülerin en dogru sekilde nasil temizlenecegi ve birlestirildikleri görüntüler üzerinde siritmadan nasil hazir hale getirilebilecegi gösterilecektir.