Revit Kursu

Revit Kursu

Revit Kurslari Istanbul Revit Kurslari Revit Egitimi Revit Architectural Kursu Nedir? Revit Architectural  Günümüzde mimari projelerin büyüklügü ve tasarim süresinin uzunlugu, hizli gelisen yapim teknolojileri karsisinda, projelerde zaman içerisinde degisiklikler yapilmasi gerekmektedir. Bu degisiklikler teknolojinin gelismesinin yani sira isveren istegindeki degisiklikler, mimari projeden sonraki yapilacak çalismalardan kaynaklanan degisiklikler vb. birçok nedenden kaynaklanmaktadir. Projelerin herhangi birinde yapilan degisiklikler bütün paftalara islenmesi ve metraj listelerinin yeniden hazirlanmasi mimarlarin çok zamanini almaktadir. Revit architectural programi ile yapilan her degisiklik bütün paftalara ayni anda islenmekte ve metraj listeleri de aninda degismektedir. Günümüzde bütün mimar ve mühendislerin kullanmis oldugu AutoCad programiyla ayni tabanli olmasi ayrica program alisverisinde üst düzey uyum saglamaktadir.

Revit en yaratici tasarim kararlarinizi ve formlarinizi projenin mümkün olan en erken asamalarinda kesfetmenize ve imalat dökümantasyon safhasina kadar vizyonunuzu korumaniza yardimci olur. Yapi bilgi Sistemi (BMI) için tasarlanmis olan Autodesk Revit bir yandan mühendisler, yükleniciler ve mal sahipleriyle is birligi içinde çalismaniza yardimci olurken, diger yandan da sürdürülebilir tasarimlar, çakisma tespiti, insaat planlama ve imalat çalismalari için benzersiz destek saglar. Tasarim süreci boyunca yaptiginiz degisikliklerin hepsi tüm tasarim ve dökümantasyon da otomatik olarak güncellenir, proje süreci daha koordineli ve dökümantasyon daha güvenilir olur.

Revit Architectural Programinin (Kursu) Avantajlari Size Neler Kazandirir ? Plan boyutunda çalisirken yapinin 3. boyutunun da tasarlanmasi. Projeyi çizerken basta düsünülmeyen veya fark edilmeyen hatalarin model olustururken görme ve sistem çözümünü olusturma imkani saglamasi. Tasarlanan yapinin baska bir programa gerek kalmadan görsellestirilmesi imkani. (mental ray render) Projenin hangi kisminda çalisirsaniz çalisin yapilacak herhangi bir degisikligin bütün projeye ayni anda islenmesi. Yaptigimiz proje üzerinden istedigimiz kadar kesit alma imkani tanimasi ve biz planda çalisirken kesitleri olusturmasi. 3d kesit alma imkani. Istedigimiz kadar görünüs ve kesit alabilme imkani. ( Bu çalismalar proje dosyasinin boyutunu degistirmez.) Projenin istenen detayda metrajinin hazirlanmasi. Proje bitiminde daha sonradan istenen degisiklikleri herhangi bir paftadan düzeltme imkani saglamasi ve diger paftalari kendisi düzeltmesi. Revit Kursu Ders Içerigi, Revit Kursu Egitim Içerigi

Revit Kursu - Giris

1.Arayüz tanitimi
2.Çizim ayarlari

Revit Kursu - Hazirlik

3.Katlarin olusturulmasi
4.Dwg dosyasini altlik olarak kullanma

Revit Kursu - Arazi modelleme

5.Revitte arazi modelleme
6.Bina tesviyesi
7.Yol ve çevre düzenleme
8.Agaç yerlestirme

Revit Egitimi - Kavramsal tasarim

9.Mass komutu ile tasarim
a) Dolu, bos, sweep extrude komutlari

Revit Kurs Egitimi - Mimari Elemanlarin Tanimlanmasi

10.Dis duvarlar
11.Iç duvarlar
12.Döseme
13.Merdiven
14.Cam yüzeyler
15.Kapilar
16.Pencereler
17.Korkuluk
18.Çati

Revit Kursu - Tasiyici elemanlarin tanimlanmasi

19.Akslar
20.Kolonlar
21.Kirisler

Revit Kursu - Malzeme Tanimlama

22. Malzeme atama
23.Yeni malzeme düzenleme

Revit Kursu - Parametrik Eleman Olusturma

24.Revit family olusturma
25.Cephe Sistemleri olusturma

Revit Kursu - Mahallerin Düzenlenmesi

26.Mahal etiketleri
27.Mekan renklendirilmesi
28.Metrajlar
29.Çizgi tipleri, kalinliklari

Revit Kursu - Görsellestirme

30.Kamere ayarlari
31.Walktrought
32.Çizime elemanlar ekleme
33.Render ayarlari

Revit Kursu - Pafta Ayarlari

34.Çizimlerin paftaya yerlestirilmesi
35.Pafta olusturma

Revit Kurs Dersleri Egitimi 50 saat sürmektedir.