Bilgisayar Kursu

Bilgisayar Kursu

Bilgisayar Kurslari Gerekli Ön Bilgi Bilgisayar Isletmenligi Kursu Bilgisayar kullanan yada kullanmak isteyen herkese hitap eden bir programdir. Bilgisayar isletmenligi kursu içerisinde Windows, Word, Excel, Powerpoint ve Internet ögrenerek isyerlerinizde veya günlük çalismalarinizda daha verimli olabilirsiniz. Evde, isyerinde ve Internet'te dijital medyanin heyecan verici dünyasini kesfedin. Fotograf, müzik, video, bilgisayar oyunlari ve daha birçok dijital medya kullaniminin tadini çikarin. Dosyalari, fotograflari, müzik parçalarini, hatta yazici ve Internet baglantinizi özel ve güvenli bir ag üzerinden paylasin.

Bilgisayar Isletmenligi Kursu - WINDOWS XP Egitimi

Windows XP anlasilmasi kolay yeni ekranlar, sadelestirilmis menüler ve daha bir çok özellik içeriyor. Windows XP kisisel bilgisayar kullanimini daha kolay ve daha zevkli hale getiriyor. Güç, performans, yepyeni bir görünüs ve ihtiyaciniz oldugunda kullanabileceginiz bir çok yardim özelligi. Evde, isyerinde ve Internet'te dijital medyanin heyecan verici dünyasini kesfedin. Fotograf, müzik, video, bilgisayar oyunlari ve daha birçok dijital medya kullaniminin tadini çikarin. Dosyalari, fotograflari, müzik parçalarini, hatta yazici ve Internet baglantinizi özel ve güvenli bir ag üzerinden paylasin. Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'nin kanitlanmis saglamligini, yüksek hizli performans saglamak üzere gelistirilmis özelliklerini ve güvenirligini elde edersiniz.

- Bilgisayar,Donanim ve yazilim kavramlari hakkinda genel bilgiler
- Fare tanitimi ve kullanilmasi
- Masaüstü kavrami
- Klavye tanitimi ve kullanimi
- Dosya ve klasör kavrami
- Pencere kavrami ve kullanimi
- Temel editör islemleri
- Baslat dügmesi ve özellestirilmesi
- Görev çubugu ve özellikleri
- Windows gezgini
- Denetim Masasi özellikleri ve ayarlari
- Donatilar, Ag Komsulari, Sistem Araçlari

OFFICE PROGRAMLARININ AMACI

Günümüzde bilgisayarlar hayatimizin vazgeçilmez unsurlari arasinda yer almaktadir. Bir Internet baglantisi ile bulundugumuz bir yerden birkaç saniye içerisinde dünyanin öbür ucuna baglanabilmekte, böylelikle tüm bilgiler aninda avuçlarimizin içerisinde yer alabilmektedir. Bu kurs ile Liseyi bitirmis her yas grubundan insanimiz; Word programlama dili ile yazilarini yazabilecek, Excel programlama dili ile birçok hesaplamalarini yapabilecek, muhasebe kayitlarini tutabilecek, grafikler çizebilecek, Power Point programlama dili ile konferans sunularini hazirlayabilecek, Outlook programlama dili ile E-Mail ile masrafsiz posta islemlerini yapabilecektir. Dolayisi ile bu kursta her yas grubundan insanimiza bilgisayar kullanimini uygulamali ögretmek, günlük yasaminda ihtiyaçlarini giderebilecek düzeyde bilgi vermek amaç edinilmistir.

KULLANICIYA SAGLADIKLARI

- Kisi ve kariyer hedeflerinin gelisiminde atilan ilk adim
- Bilgisayari daha seri ve daha hizli kullanabilme imkani sunmasi
- Günlük hayattaki ve ofislerdeki islerimizde çalisma kolayligi ve zaman kazandirmasi

Bilgisayar Isletmenligi Kursu - WORD Egitimi

Microsoft Office paketinde yeralan kelime islemci programidir. Bu programi kullanimdaki temel amaç , çesitli türlerdeki yazilari yazmak , ( Dilekçe örnekleri , Makale , Cv örnekleri , Sütunlu yazilar v.s ) yazicidan kagida döküm almaktir. Ancak Word gelismis özellikleri sayesinde bu kullanim amaci disinda Tablolar yapmak , sekiller çizmek ve bu sekilleri kullanarak Etiket , Kartvizit , Brosür örneklerinin de yapilabilmesi imkanlari sunar.

- Word hakkinda temel bilgi ve wordde dikkat edilmesi gerekenler
- Yazi seçim yöntemleri ve yazi kopyalama tasima yöntemleri
- Yazi yazma teknikleri ve biçimlendirmeler
- Sayfa düzeni olusturmak
- Dilekçe örnekleri
- Resim eklemek
- Nesnelerle çalisma yapmak ( kartvizit , brosür , yaka karti v.s )
- Cv olusturmak
- Sütunlu yazi çalismalari
- Grafik olusturmak
- Kurulus semalarini kullanmak
- Tablolama çalismalari

Bilgisayar Isletmenligi Kursu - EXCEL Egitimi

Excel elektronik hesaplama , listeleme ( Tablolama ) ve grafik olusturma programidir. Veri tabanini destekleyen , içinde bulunan detayli finansal çözümler ve grafik olusturma basarisi nedeniyle, kendi türünde su anda dünyadaki en popüler yazilimdir. Excel ile, elektronik tablolar hazirlayabilir,Bu tablolara veri girisi yapabilir, Verilerle ilgili grafikler çizebilir,Kolay ve hizli bir sekilde raporlar, özetler hazirlayabilir,Istenilen verilere ulasabilir, siralayabilir, sorgulayabilirsiniz..
- Excel hakkinda genel bilgi
- Excelle ilgili uyarilar ve dikkat edilmesi gerekenler
- Excelde seçim yöntemleri , kopyalama - tasima yöntemleri
- Araç çubuklari ve ne islere yaradiklari
- Hücre biçimlendirmeler ve hizalamalar
- Satir , sütun ve hücre eklemek
- Tablolama ve listeleme çalismalari
- Grafik olusturmak
- Veri süzmek
- Otomatik sekilleri kullanmak
- Resim eklemek
- Formüller

Bilgisayar Isletmenligi Kursu - POWERPOINT Egitimi

Microsoft PowerPoint, Windows ortaminda çalisan bir sunum yapma uygulamasidir. Metin, Taslak, Resim ve Çizimler kullanarak Sunular, Slaytlar, Bildiriler, Brosürler ve Taslaklar hazirlanabilir. Microsoft PowerPoint yardimiyla islerinize büyük ölçüde görsellik katabilir ve daha anlasilir hale getirebilirsiniz. Çalismis oldugunuz is yerinde çesitli raporlar hazirlayabilir ya da ürünlerinizi, yaptiginiz isi müsterilerinize görsel belgeler halinde sunabilir ve daha anlasilabilir kilabilirsiniz. Böylece insanlar yaptiginiz isi daha iyi anlar. Sizde anlatimlarinizi görsel hale getirdiginiz için zamandan kazanirsiniz. Bütün bunlarin yaninda Slayt Sovlar hazirlayarak tanitim reklamlari olusturabilirsiniz. PowerPoint'in güzel yönlerinden bir tanesi çok kullanisli ve kolay anlasilabilir olmasidir. Çok fazla bilgisayar kullanmayi bilemeyen kullanicilar bile çok çabuk bir sekilde sunumlar olusturabilirler.

- Powerpoint hakkinda genel bilgi
- Menüler ve içerikleri
- Slayt düzeni
- Animasyonlar
- Video ekleme
- Ses ekleme
- Grafik , tablo olusturmak

Bilgisayar Isletmenligi Kursu - INTERNET Egitimi

Internet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bagli oldugu, dünya çapinda yaygin olan ve sürekli büyüyen bir iletisim agidir. Internet, insanlarin her geçen gün gittikçe artan "üretilen bilgiyi saklama/paylasma ve ona kolayca ulasma" istekleri sonrasinda ortaya çikmis bir teknolojidir.

- Web sayfalarinda gezinmek ,
- Web sayfalarinda gezinirken dikkat edilmesi gereken noktalar
- Arama motorlari ( Google ,yahoo v.s)
- Internet sayfalarinin giris ayarlari
- Mail hesabi açmak , mail atmak , Mail almak
- Dosya göndermek , gelen dosyalari kaydetmek